Apie svetainę

Svetainės „Nacionalinės bibliotekos dokumentų proveniencijos“ kūrimo tikslas yra vaizdinėmis, grafinėmis ir tekstinėmis priemonėmis visuomenei atskleisti labai turiningą ir informatyvią bibliotekoje saugomo kultūros paveldo dalį – dokumentų proveniencijas, jas propaguoti, parodant kaip istorinių ir kultūrinių tradicijų paliudijimus, spaudos istoriją, suteikti daugiau informacijos apie procesus, susijusius su proveniencijomis. Svetainėje pateikiama informacija, kuri bus nuolat pildoma, leis parodyti bibliotekos dokumentinio fondo formavimosi raidą, atskleisti proveniencijų geografiją ir chronologiją, dokumentų ankstesnę priklausomybę institucijoms, organizacijoms, privačioms kolekcijoms ir t.t., supažindinti visuomenę su lietuviškų ir lituanistinių knygos nuosavybės ženklų raida, naudojimo tradicijomis.

Svetainėje proveniencijos suskirstytos į tris grupes:

  • Nacionalinės bibliotekos dokumentų proveniencijos,
  • Asmenų proveniencijos,
  • Įstaigų ir organizacijų proveniencijos.

Svetainėje pateikiami proveniencijų (ekslibrisų, antspaudų, įrašų) vaizdai bei trumpa asmens, įstaigos ar organizacijos istorija.

Besidomintiems proveniencijų tyrinėjimais Lietuvoje pateikiamas bibliografinis  knygų ir straipsnių sąrašas. Tiems, kas užmiršo terminų reikšmę – žodynėlis.

Besidominčius proveniencijomis, Lietuvos bibliotekų, knygos istorija kviečiame pažaisti žaidimą – pasitikrinti savo žinias. Sėkmės!

Rengėjai
rkrs@lnb.lt